Katalog Płyt Kompaktowych

Witam...

Przedstawiany program „Katalog Płyt Kompaktowych” w pierwotnej wersji napisany został w 2003 roku i działał pod DOS-em, od tamtego czasu używałem go do katalogowania własnych płyt kompaktowych. Z biegiem lat używanie aplikacji stawało się coraz trudniejsze w środowisku Windows, w tym roku postanowiłem przekonwertować posiadaną bazę i dopisać do niej aplikację, prostując przy tym palce po raz pierwszy w języku Visual Basic.Pobierz Katalog Płyt Kompaktowych...Pobrano 29 razy!


Instrukcja obsługi...

W głównym oknie programu widzimy aktualnie wyświetlane wartości płyty, mamy też możliwość zmiany widoku wyświetlanej płyty za pomocą przestawienia „Numeru płyty”. W każdej chwili można edytować zawartość poszczególnych pól, po edycji należy wybrać buton „Zapisz zmiany”. Program pozwala wczytać wszystkie pliki znajdujące się na danej płycie, w tym celu należy umieścić płytę w dowolnym odtwarzaczu płyt kompaktowych (warto jednak pamiętać, że jeżeli posiada się kilka odtwarzaczy to płyta zostanie odczytana z pierwszego, w którym znajduje się kompakt), po dwukrotnym kliknięciu na wczytanym pliku mamy możliwość zmiany wyświetlanej nazwy pliku.

Kliknij, aby powiększyć


 

W funkcjach MENU mamy dostępne następujące pozycje:


Płyta >>> Nowa

Kliknij, aby powiększyć

Umożliwia wprowadzenie nowej płyty do bazy, program automatycznie wybiera pierwszą wolną pozycję w bazie, można ją zmienić na własną inną wolną pozycję.


Płyta >>> Usuń

Usuwa aktualnie wyświetlaną płytę (po potwierdzeniu).


Kartoteka > Wypożycz

Kliknij, aby powiększyć

Umożliwia umieszczenie adnotacji o wypożyczeniu płyty, można wskazać inny numer płyty, ustawić datę czy też wpisać jakieś informacje o osobie, której pożyczamy płytę.


Kartoteka >>> Zwrot

Kliknij, aby powiększyć

Umożliwia umieszczenie informacji o dacie zwrotu wypożyczonej płyty.


Kartoteka >>> Przegląd

Kliknij, aby powiększyć

Wyświetla informację o wszystkich wypożyczonych płytach, podwójnie klikając na wyświetloną pozycję spowoduje przejście do wskazanego numeru płyty.


Kartoteka >>> Historia

Kliknij, aby powiększyć

Wyświetla historię wypożyczania płyty.


Baza >>> Wyszukaj

Kliknij, aby powiększyć

Umożliwia wyszukiwanie informacji zawartych w bazie, po ustawieniu funkcji „Filtrowanie” mamy również możliwość sprecyzowania wyszukiwania. Po wyszukaniu można dwukrotnie kliknąć na dana pozycję, aby przejść do wskazanej płyty.


Baza >>> Podgląd

Kliknij, aby powiększyć

Wyświetla wszystkie aktualne pozycje w bazie, w kolorze czerwonym są wyświetlane pozycje aktualnie wypożyczone. Po dwukrotnym kliknięciu na wyświetlanej pozycji przechodzimy do wskazanej płyty.


Baza >>> Eksportuj

Kliknij, aby powiększyć

Umożliwi wyeksportowanie do pliku tekstowego danych poszczególnych płyt lub nawet całej bazy.


Pomoc >>> Instrukcja

Właśnie czytasz.


Pomoc >>> Informacje

Wyświetla informacje o programie.


 

opracował AJOT 2022

 

 

 


Ostatnia aktualizacja 17.07.2022r. godz.: 05:54


Tutaj możesz wpisać swoją opinię lub dodać komentarz:


Nick:  @-mail:  
(@-mail nie jest wyświetlany na liście wpisów.)
Twój wpis:

Przepisz kod z obrazka:  
 

 

z tego co wiemy od stycznia 2012 oglądano nas: 341251 razy...

opracował AJOT 2007-2023